SZKOŁA TEATRALNA 2021

W okresie 01.01.2021– 31.12.2021 r. Fundacja „Nie Tylko..” realizuje projekt SZKOŁA TEATRALNA 2021 skierowany do 80 osób z niepełnosprawnością intelektualną z Warszawy, Krakowa, Łodzi i Poznania (woj. mazowieckiego, małopolskiego, łódzkiego i wielkopolskiego).

W ramach projektu „SZKOŁA TEATRALNA”  realizowany jest program zwiększenia samodzielności osób niepełnosprawnych poprzez realizację programu pierwszej w Polsce Szkoły Teatralnej dla osób z upośledzeniem umysłowym. Działania skierowane  są  do  80-osobowej  grupy,  realizacja  równolegle odbywa się w  czterech oddziałach   Szkoły   –   Warszawa, Łódź, Kraków i Poznań.

Uczestnicy podczas realizacji projektu biorą udział w szkoleniach aktorskich , szkoleniach ruchu scenicznego, podstaw pantomimy, choreoterapii, szkoleniach pracy z kamerą. Warsztaty dotyczą również pracy z dykcją, impostacją głosu, muzykoterapii. Studenci projektu spotykają się ze studentami i wykładowcami Państwowych Szkół Teatralnych, a także bywają na spektaklach teatralnych.

 Projekt jest dofinansowany ze środków PFRON realizowanego w ramach
konkursu nr 1/2020 „Pokonamy bariery” – na podstawie umowy nr ZZO/000761/07/D z dnia 14 czerwca 2021.


Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.