SZKOŁA TEATRALNA 2022

Od 1.01.2022 do 31.12.2022 Fundacja „Nie Tylko..” realizuje projekt SZKOŁA TEATRALNA 2022, który skierowany jest do 80 osób z niepełnosprawnością intelektualną w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Poznaniu.

W ramach projektu „SZKOŁA TEATRALNA” realizowany jest program zwiększenia samodzielności osób niepełnosprawnych poprzez realizację programu pierwszej w Polsce Szkoły Teatralnej dla osób z upośledzeniem umysłowym.

Projekt realizowany jest równolegle, w ramach czterech oddziałów Szkoły – w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Poznaniu. Działania skierowane  są  do  80-osobowej  grupy.

Uczestnicy podczas realizacji projektu biorą udział w szkoleniach aktorskich , szkoleniach ruchu scenicznego, podstaw pantomimy, choreoterapii, szkoleniach pracy z kamerą. Warsztaty dotyczą również pracy z dykcją, impostacją głosu, muzykoterapii. Studenci projektu spotykają się ze studentami i wykładowcami Państwowych Szkół Teatralnych, a także bywają na spektaklach teatralnych.

Projekt jest dofinansowany ze środków PFRON realizowanego w ramach konkursu nr 1/2021 „Sięgamy po sukces”  nr umowy  ZZO/000843/07/D

               

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.